Kategorie: Aktuality

Odpolední rockové pábení Simulantenbande aneb „Utopenci, pivo a rock and roll“

Kutílkova palírna a pivovar ve Žlebských Chvalovicích

V sobotu 20. srpna 2022 mezi 16:45 a 19:45 hodinou vystoupila Simulantenbande v prostorách Kutílkovy palírny a pivovaru ve Žlebských Chvalovicích nacházejících se na okraji Železných hor. O fyzickou krmi návštěvníků se staral pan Kutílek se svými boys and girls, o duševní hudební krmi banda simulantů. Kluci si toto hraní v části dvora pivovaru zastřešeného plachtou užívali a bušili do toho jako zamlada. Nevím proč, ale do hlavy mi naskočila vzpomínka na neděle v šedesátých a sedmdesátých letech, kdy se konávaly v odpoledních hodinách zábavy nazývané „ČAJE" (např. v sálu hotelu Grand na čáslavském náměstí). Je třeba uvést, že si nepamatuji, že bych někdy viděl, že na těchto akcích někdo konzumuje šálek čaje...
V podání kapely zaznělo 28 skladeb, které je možné rozdělit do tří okruhů:
1) písně složené, resp. hrané The Rolling Stones (RS), 2) skladby The Yardbirds a 3) ostatní. Z třináctky RS to bylo několik rychlých rokenrolových pecek / např. Symphaty for the Devil se skvělým Pavlovým kytarovým sólem, Route 66 či Jumping Jack flash/, popř. svižnějších skladeb /jako I´m free s tamburínou Petra a především vynikajícím frázováním basovky Honzy, Mother´s little helper, kde se Petr pěkně položil do melodie a Jardovi výrazně zněla španělka/ a pomalejších skladeb až „ploužáků"/As tears go by s Jardovou španělkou a osvěžujícími klávesami Tomáše, které probarvily vyznění písně/, citovku Paint it black s vokály, které připomínaly chorály, vynikajícími bicími Tondy a basovkou Honzy a countryovou Sweet Virginia s až dech beroucí Petrovou foukací harmonikou v mezihrách.
Ze čtyř skladeb od The Yardbirds je možné vyzdvihnout interpretaci dvou, a sice instrumentálky Steeled Blues se skvělými kytarami a klávesami Tomáše a zajímavě pojaté Rack my mind s výbornou Jardovou kytarou.
Z těch ostatních je možné se zmínit o Knockin´ on heaven´s door od Boba Dylana, od The Doors výborně provedenou Light my fire a také Riders on the storm s tradičními sóly Tomášových kláves, hitovce Gloria od Them , L.S.D. od The Pretty Thing a Don´t Let Me Be Misunderstood od The Animals.
Hrající (si) kapela se úspěšně snažila rozdávat prostřednictvím rockové hudby radost a pohodu.
Závěrem se patří za toto dnešní vystoupení hochům jedním slovem říci: „DÍKY" a popřát, aby jim to i nadále hrálo - šlapalo k naší spokojenosti. Jen tak dál chlapci...
21. 8. 2022
JuSting

 

print Formát pro tisk