Zdroj: http://www.simulantenbande.cz/index.php?a=52  •  Vydáno: 15.11.2022 17:14  •  Autor: JuSting

Simulantenbande hrála s Dead Flowers v klubu Mandragora

Motto: Na otázku, jak se cítí Simulanti při jejich vystoupení, mi Petr odpověděl: „Na každém vystoupení se cítíme jinak...“

Po 4 letech, 7 měsících a 18 dnech opět hrály rockové skupiny Simulantenbande a Dead Flowers v pátek na svátek sv. Martina roku 2022 v klubu Mandragora nalézajícím se na pražských Vinohradech v Korunní 16.
Simulanti to po rozjezdu sladkou Johnsonovou bluesovkou Sweet Home Chicago pěkně rozjeli ve druhé skladbě I´m free od The Rolling Stones. Od této skupiny měly u publika ohlas v průběhu jejich vystoupení především tři další písně, a to Start me up, Paint it black a zejména (při a po) Symphathy for the Devil. Zaujala (a nejen) mne také nestárnoucí hitovka Gloria od Them a rovněž tak skladba Heart full of soul od The Yardbirds. Mile jsem byl překvapen citlivým provedením (u všech nástrojů a zpěvu Petra) písně It´s all over now, Baby Blue od Boba Dylana. Je dobré se zmínit také o provedení Light my fire od The Doors.
Hoši dali vale tomuto vystoupení dvěmi chuťovkami: Happenings ten years time ago od The Yardbirds a závěrečnou Love me two times od The Doors. Celkem zahráli Simulanti 17 písní.
V druhé polovině svatomartinského koncertu hrála a zpívala skupina „Zvadlý kytky" Čtyčlenný band Dead Flowers má ve svém repertoáru písně z oblasti Rock´n´Rollu, Country a Blues.
Epilog: Rocková hudba je lék, hudba je kouzlo, může člověka dobře naladit, některého i rozrušit, ale každopádně tato hudba vytváří komunikační kanál mezi hudebníky a posluchači.
12. 11. 2022
JuSting