Zdroj: http://www.simulantenbande.cz/index.php?a=45  •  Vydáno: 7.2.2020 11:07  •  Autor: Admin

15 LET SIMULANTENBANDE aneb Sweet Little Fifteen

Zdroj: Divadelní zpravodaj VČD Pardubice, únor 2020, str. 22

Malá scéna ve dvoře bude ve čtvrtek 20. února opět po čase patřit „starému dobrému" bigbítu 60. let minulého století, své jubileum zde totiž při koncertu oslaví pardubická kapela Simulantenbande. „Kapela byla počata na jaře roku 2004 a narodila se 9. října 2004 v den jejího prvního oficiálního vystoupení. Na podzim tedy oslavila své 15. narozeniny. Dospívající adolescenti dostávají v tomto věku občanský průkaz. Simulanti si k 15. narozeninám nadělují výroční koncert," říká frontman kapely Petr Vojtíšek.

První polovina koncertu, ve které zazní 15 charakteristických písní z repertoáru Simulantenbande, nese upravený název slavného rock and rollu Chucka Berryho Sweet Little Fifteen. Druhá část s podtitulem odvozeným od slavné písně skupiny Beatles With a Little Help from Our Friends bude patřit jejich hudebním přátelům - pardubickým souborům Corvus Quartet a Zwei Bonus. Ale dojde i na společné muzicírování...

Soubor Corvus Quartet založili v roce 2004 členové Komorní filharmonie Pardubice jako snahu rozšířit svou hudební působnost o nové a nezvyklé žánry, dosud pro složení klasického smyčcového kvarteta málo užívané. Duo Zwei Bonus tvoří dva hráči na dechové nástroje, také členové Komorní filharmonie Pardubice, kteří úzce spolupracují s Corvus Quartetem a několikrát koncertovali i se Simulantenbande.

RaS