Kategorie: Aktuality

Malé ohlédnutí za vystoupením Simulantenbande

na 3. čáslavském festivalu skupin mladých interpretů

img img

V sobotu 18. července 2009 se konal v prostorách Diakonie sousedících s evangelickým kostelem v Čáslavi 3. festival skupin mladých interpretů, mimo jiné i díky Pavlovi Junovi, faráři zdejšího evangelického sboru a současně i kytaristovi výše uvedené skupiny.

Vše bylo připraveno („načinčáno") pro vystoupení sedmi kapel i divadelního představení „Kafe s Maryškou", na zahradě byly postaveny stany, podium, prasátko dáno na rožeň, pípa pro kofolu a pivo nasazena na příslušné soudky... ale počasí se nějak pokazilo. A tak byla produkce přesunuta do suterénu budovy evangelické fary.

img img img

Kromě mladých kapel (Abakuk, El Amarna, Po stopách Yettiho, Studená sprcha) zvláštní pozornost vzbudilo vystoupení HH Blues a také našich hochů, tedy Simulantenbande. Pro ně název festivalu padl jako ulitý. Skupina (s věkovým průměrem nad 50 let) svým specifickým přístupem ke hraní klasického bigbítu zlaté éry 60. let minulého století sklízela zasloužené ovace v průběhu svého vystoupení i od „teen" publika.

Takže závěrem - ti co přišli, nelitovali a díky Tobě, Pavle.

PS: Většina fotek zpravidla zachycuje aktéry během vystoupení. Ale tentokrát jsem hochy zachytil těsně po jejich hraní - tj. v krátkém období, kdy „to balí" a je na nich vidět, že jsou rádi, že to mají za sebou a vyšlo to...

JuSting

Autor fotografií © 2009 JuSting

print Formát pro tisk