Kategorie: Aktuality

Předprázdninové hraní po páté

Podtitulek vystoupení: „Těšíme se na Stouni“
Kdy: 20. června 2018 ve 20:00 hod.
Kde: v Pardubicích - Polabinách, v klubu Doli
Kdo:Simulantenbande a kapela Memory Band

MOTTO: V klubu Doli zaznělo již tradiční - od roku 2014 páté - předprázdninové červnové rockové hraní skupiny Simulantenbande. Letos se podělila o podium se skupinou Memory Band.

POZNÁMKA NA OKRAJ k "Těšíme se na Stouni": Ve světě je za éry rocku jen několik málo kapel, které by hrály po velkou část svého hudebního života (u The Rolling Stones trvá již více jak půl století) za velkého zájmu publika, v takové formě a s takovým charizma. RS patří k nejslavnějším skupinám tohoto žánru, mají mnoho fanoušků (z mnoha generací), kteří je respektují, přijímají je a těší se, jak to na podiu roztočí. Ne - ani tentokráte Stouni do Pardubic nepřijeli. Ale s pravděpodobností blížící se jistotě již balí kufry a chystají se na předposlední koncert v rámci svého evropského turné„No Filter" do pražských Letňan 4. července 2018.

POLOGLOSA k dnešnímu hraní: Každá skupina zahrála přítomným návštěvníkům zhruba hodinový blok. Hudební produkci nastartoval Memory Band. A posluchači se ocitli ve světě baladického rocku Boba Dylana s jeho melodiemi, zde s českými texty. Dylanovky „vzaly přítomné za srdce". Ukázka několika vytržených úryvků, které zde zazněly: "...cos to viděl drahý chlapče - potkal jsem lidi raněný láskou - když se včera slunce proplétalo než se nebe zřítí - přestaňme si něco nalhávat - vzpomínky nejdou vytlačit - teď už to víš..." Po přestávce oslovila kolem 50 v klubu přítomných hostů Simulantenbande. A z podia se začal valit tvrdší rock. Nejdříve zazněly skladby skupin, které by mohly hypoteticky virtuálně dělat Stounům předskokany - jako jsou např. The Yardbirds (Evil hearted you, Got to hurry), The Doors s Riders on the Storm a Love me two times,The Pretty Things s psychodelickou LSD, Jethro Tull s We used to know / zde Edovy varhany skvěle připomenuly flétnový part Iana Andersona /. A následovaly skladby RS, z nichž mne zejména zaujaly: I´m free , Walking the dog a závěrečná countryovka Sweet Virginia. Petr při svém zpěvu uplatňoval rockový feeling - zvládal jak tvrdší, tak i melodické party. Zdatně mu sekundovali svými vokály Eda, Honza a Jarda. Zážitek z dnešního vystoupení lze stručně charakterizovat následovně: „Přišli (přijeli) jsme, viděli jsme a slyšeli jsme dvě pojetí rocku. S trochou nadsázky lze říci, že během dnešního předprázdninového vystoupení docházelo k výměně energie a pohody mezi přítomnými v publiku a muzikanty z obou skupin." Na další veřejné vystoupení Simulantenbande, které bude 19. 10. 2018 opět v klubu Doli, pozval na závěr koncertu přítomné Petr.

22. 6. 2018 JuSting

print Formát pro tisk