Kategorie: Aktuality

O jednom vystoupení skupiny SIMULANTENBANDE

Dne 23. března 2018 zahrála společně s Dead Flowers v hlavním městě v klubu Mandragora na Vinohradech.

Možná, asi, snad - tedy zcela určitě jsem byl zase po zimních měsících rád, že si kluci Simulanti zase hráli - tentokráte sice ne někde u Kolína - ale ve stověžaté. Kdo se rozhodl přijít do klubu Mandragora v Praze 2, Korunní 16, ten rozhodně neprohloupil. Mohl si zde poslechnout klasický bigbeat v podání dvou skupin - Dead Flowers a Simulantenbande. Bylo tam kolem stovky fandů tohoto hudebního žánru, co nezůstala sedět doma a přišla letošní první jarní sobotní večer do klubu.
Simulantenbande přítomným při svém prvním vystoupení v roce 2018 nadělila více jak hodinový nářez rocku, tj. big beatu ze zlaté éry tohoto žánru - let šedesátých a sedmdesátých. Nakopli to skladbou The Rolling Stones - Start me up. V průběhu jejich vystoupení bylo možné slyšet několik dalších skladeb této skupiny, např. rock and rolly Route 66 a Around and around nebo bluesovku Little Red Rooster. Od The Yarbirds např. Heart full of soul, ve které Petrův zpěv posílily vokály Honzy, Edy a Jardy, nebo instrumentálku Got to hurry. Dále si mohli přítomní vyslechnout m.j. skladbu I want to be loved od Muddy Waterse s Petrovou foukací harmonikou, We used to know od Jethro Tull a Johnsonovo Sweet home Chicago. V textu písně od The Doors hrané na závěr - Love me two times chtějí chlapci, aby byli milováni dvakrát.. Plynulým přechodovým můstkem k vystoupení druhé kapely byla Sympathy for the Devil (od RS), kterou obstaralo společenství 5 Simulantů a 2 členů Dead Flowers...
Po přestávce vystoupila skupina Dead Flowers, která preferuje hraní písní a skladeb skupin z anglicky mluvících zemí převážně rockových, které doplňuje mixem skladeb bluesových nebo z oblasti country.

Závěrečná minigloska: Dnešní hraní Simulantenbande v hlavním městě bylo zvládnuté úspěšně, v pohodě tak, jak je u nich obvyklé v posledních cca jedenácti letech, kdy vystupují pod tímto názvem. Za nimi pozadu nezaostali ani hudebníci vystupující pod názvem „Dead Flowers", kteří také dali své dnešní muzicírování za pomyslnou výbornou. Náladu v klubu zvedalo jak provedení rychlých rock and rollů, pomalejších blues nebo rockových „ploužáků", tak i souznění obou v klubu přítomných skupin hudebníků i jejich posluchačů. Přeneseně lze říci, že všichni, kteří zde vystoupili, byli i hudebními malíři: hudební bítové chutě byly jejich paletou.
Lze shrnout, že výrazová pestrost hraní obou skupin vytvořila v Mandragoře více jak dvou-hodinovou hudební oázu s balzámem na beatovou duši přítomných. Když jsem šel na tento koncert, neměl jsem žádné zvláštní očekávání. A na něm mne potěšila Simulanty procítěně zahraná rocková trvalka No expectations od Stounů. Je to jeden z přemnoha jejich hitů, které neodvál a jistě ještě dlouho neodvane čas...

25. 3. 2018
JuSting

print Formát pro tisk