Kategorie: Aktuality

„Předprázdninový koncert“ Simulantenbande v klubu Doli,

tentokráte spolu se skupinou The Dead Flowers aneb trocha big-beatu před letní dovolenou neuškodí.

V příjemném prostředí pardubického klubu Doli vystoupila 21. června 2017 v první polovině koncertu skupina The Dead Flowers. Následně se objevila Simulantenbande, aby zde - jako od r. 2014 vždy v poslední červnové dekádě - odehrála již čtvrtý „Předprázdninový koncert".

Středeční večer přišli do klubu Doli všichni, kteří se chtěli pobavit a vyslechnout si svoji předprázdninovou dávku big bítu. V první půlce zde podium okupovala (v dobrém slova smyslu) skupina The Dead Flowers (Zvadlý kytky), která během svého třičtvrtěhodinového vystoupení vystřihla 8 anglicky zpívaných písní, a sice od stouňáckých „Honky Tonk Women" až po cashovskou countryovou skladbu „Folsom Prison Blues" podanou zde v rockovém hávu. Je příjemné konstatovat, že 4 muzikanti nepůsobili v duchu svého názvu, ale naopak velmi živě. A chlapci opravdu umějí ovládat své nástroje. Název kapela přejala ze stejnojmenné klasické rockové skladby „Dead Flowers", kterou mají na svém albu „Sticky Fingers" z r. 1971 The Rolling Stones. V této nepříliš optimistické písni Mick Jagger zpívá: ... And you can send me dead flowers every morning, send me dead flowers by the mail, send me dead flowers to my wedding and I won´t forget to put roses on your grave...

Po přestávce se prezentovala na podiu ustálená šestičlenná skupina mladíků hrající zejména klasický big bít šedesátých let, do kterého mixují blues (a to již třináctý rok) pod názvem Simulantenbande. Skupina názorně ukazovala, že má stále publiku co říci, což je „good piece of news". Simulanti odstartovali své vystoupení peckou Start me up od svých oblíbených Rolling Stones. Za další více než hodinu a čtvrt zahráli publiku několik jimi tradičně hraných skladeb od Stounů, jako je I´m free, Route 66, The last time a pomalejší No expectations. Tu věnovali nedávno zesnulé partnerce Briana Jonese a Keithe Richardse Anitě Pallenberg. Zazněly též dvě skladby hrávané kapelou Yardbirds (Heart full of soul a Evil hearted you) a Doors (na publikum zapůsobilo Edovo klávesové sólo v Riders on the storm). Program doplnila skladba Don´t let me be missunderstood od Animals, We used to know od Jethro Tull a L.S.D. od Pretty Things.

Nikdo nikam nespěchal. Celý koncert probíhal v pohodové, příjemné předprázdninové atmosféře blížících se letních dovolených. A jako poslední zazněla „Na dobrou noc" trocha stounovského nášupu, a sice You can make it if you try.

Předepilog:
Po skončení koncertu jsem dal krátkou řeč s Petrem Vojtíškem a ten mi na můj dotaz ohledně jeho vztahu k rokenrolu řekl: „ Je to jenom rock and roll, ale mně se líbí...!

A epilog?
„It´s only rock and roll, but WE like it!"

JuSting

 

print Formát pro tisk