Kategorie: Aktuality

Několik vět o vystoupení Simulantenbande na 9. čáslavském hudebním festivalu 2015

Po šesti letech se Simulantenbande znovu objevila na čáslavském hudebním festivalu...

Po šesti letech se Simulantenbande znovu objevila na čáslavském hudebním festivalu, jehož 9. ročník se uskutečnil 25. července 2015 mezi 14 a 21 hodinou na zahradě Diakonie. Tentokráte za krásného slunečního počasí vystoupilo celkem 6 skupin. Mezi nimi od 19. hodiny Simulantenbande.

Díky dovoleným bubeníka Tondy a klávesisty Edy musela skupina živě simulovat hraní v pozměněné sestavě. Za bicí zasedl bubeník ve výslužbě Venca Matoušek, aby po cirka třech letech vzal zase do rukou bubenické paličky a provedl - slovy jedné hry od Járy Cimrmana - „ZÁSKOK". Ten byl úspěšný. Je třeba dodat, že Venca bubnoval již před 49-ti lety ve skupině s Petrem a Jardou. Za Edu se náhradu najít nezdařilo. A tak byl výběr skladeb ovlivněn tím, že tentokráte nehrály klávesy. Takže se hrály převážně skladby od Rolling Stones, Yardbirds a několik klasických blues.

Celé hodinové vystoupení proběhlo v pohodě. Dokonce při několika rychlejších skladbách trsali do rytmu nejmladší diváci předškolního věku. Nejen vystoupení Simulantů, ale i všech na festivalu vystoupivších skupin vše probíhalo za zájmu přítomných.

Prostě a jednoduše: Diváci (posluchači) i hudebníci se dobře bavili. A je třeba poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci festivalu.

26. 7. 2015
JuSting

 

print Formát pro tisk