Kategorie: Aktuality

Získaly skoro 70 tisíc pro kardiologii

týdeník Pernštejn 27.10.2014

PARDUBICE - Bezmála 70 tisíc korun. Tolik vydělaly bigbítové kapely The Glass anion a Simulantenbande při benefičním koncertu pro kardiologické odděleni Pardubické krajské nemocnice který se konal v závěru září v Kulturním domě Dukla v Pardubicích.

"Chtěla bych touto cestou za celé naše oddělení poděkovat oběma skupinám a také všem divákům, kteří přispěli na dobrou věc," uvedla vrchní sestra kardiologického oddělení Jiřina Špelinová a dodala: "Na koncert přišlo 320 diváků a na vstupném se vybralo 68 800 korun. Celý výtěžek bude použit na zakoupení vozíků pro pacienty na koronární jednotce našeho oddělení."

Benefiční koncert potěšil každého, kdo má v oblibě slavné bigbítové skladby ze 60. let minulého století. Brněnská kapela The Glass Onion, jenž je revivalem The Beatles, nabídla výběr z repertoáru těchto hudebních legend. Pozadu nezůstala ani pardubická skupina Simulantenbande, jejímiž členy jsou dva lékaři z kardiologického oddělení - primář Petr Vojtíšek a Jan Matějka. I díky jejich vystoupeni se diváci mohli vrátit do zlaté éry bigbítu. Nabídli jim klasické bluesové standardy od velikánů, jako byli Muddy Waters, WiIiie Dixon či Robert Johnson, a také písně od bigbítových legend Rolling Stones, Yardbirds nebo Doors.

"Věřím, že budu mluvit za všechny zúčastněné. Obě skupiny předvedly vynikající vystoupení. Koncert musel každého pobavit. A velkým pozitivem byla i vybraná suma peněz na vstupném, která pomůže nemocným na našem odděleni. Za to patři všem velký dík," pronesla vrchní sestra Špelinová.

(DuKo)

 

print Formát pro tisk