Kategorie: Aktuality

Bigbítové kapely "vydělaly" skoro 70 tisíc pro kardiologii

Pardubický deník 24.10.2014

Pardubice - Bezmála 70 tisíc korun. Tolik vydělaly bigbítové kapely The Glass Onion a Simulantenbande při benefičním koncertu pro kardiologické oddělení Pardubické krajské nemocnice, který se před časem konal v Domě kultury Dukla Pardubice.

„Chtěla bych za celé naše oddělení poděkovat oběma skupinám, ale i všem divákům, kteří přispěli na dobrou věc," pronesla vrchní sestra kardiologického oddělení Jiřina Špelinová. „Na koncert přišlo 320 diváků a na vstupném se vybralo 68.800 korun. Celý výtěžek bude použit na zakoupení vozíků pro pacienty na koronární jednotce našeho oddělení," dodala.

Zlatá éra bigbítu

Benefiční koncert potěšil každého, kdo má v oblibě slavné bigbítové skladby ze 60. let minulého století. Brněnská kapela The Glass Onion, jež je revivalem The Beatles, nabídla výběr z repertoáru těchto hudebních legend.

A pozadu nezůstala ani pardubická skupina Simulantenbande, jejímiž členy jsou dva lékaři z kardiologického oddělení - primář Petr Vojtíšek a Jan Matějka.

I díky jejich vystoupení se diváci mohli vrátit do zlaté éry bigbítu. Nabídli jim klasické bluesové standardy od velikánů, jakými byli Muddy Waters, Willie Dixon či Robert Johnson, a pak písně od bigbítových legend Rolling Stones, Yardbirds nebo Doors. A pochopitelně došlo i na společné hraní obou kapel.

Vynikající koncert

„Věřím, že budu mluvit za všechny zúčastněné. Obě skupiny předvedly vynikající vystoupení. Koncert musel každého pobavit. A velkým pozitivem byla i vybraná suma peněz na vstupném, která pomůže nemocným na našem oddělení. Za to patří všem velký dík," pronesla vrchní sestra Jiřina Špelinová.

(pad)

 

print Formát pro tisk