Kategorie: Aktuality

Bigbítové kapely „vydělaly“ skoro 70 tisíc pro kardiologii

22.10.2014

Bezmála 70 tisíc korun. Tolik vydělaly bigbítové kapely The Glass Onion a Simulantenbande při benefičním koncertu pro kardiologické oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s., který se konal v závěru září v Kulturním domě Dukla v Pardubicích.

„Chtěla bych touto cestou za celé naše oddělení poděkovat oběma skupinám a také všem divákům, kteří přispěli na dobrou věc," pronesla vrchní sestra kardiologického oddělení Jiřina Špelinová a dodala: „Na koncert přišlo 320 diváků a na vstupném se vybralo 68.800 korun. Celý výtěžek bude použit na zakoupení vozíků pro pacienty na koronární jednotce našeho oddělení."

Benefiční koncert potěšil každého, kdo má v oblibě slavné bigbítové skladby ze 60. let minulého století. Brněnská kapela The Glass Onion, jež je revivalem The Beatles, nabídla výběr z repertoáru těchto hudebních legend. A pozadu nezůstala ani pardubická skupina Simulantenbande, jejímiž členy jsou dva lékaři z kardiologického oddělení - primář Petr Vojtíšek a Jan Matějka. I díky jejich vystoupení se diváci mohli vrátit do zlaté éry bigbítu. Nabídli jim klasické bluesové standardy od velikánů, jako byli Muddy Waters, Willie Dixon či Robert Johnson, a pak písně od bigbítových legend Rolling Stones, Yardbirds nebo Doors. A pochopitelně došlo i na společné hraní obou kapel.

„Věřím, že budu mluvit za všechny zúčastněné. Obě skupiny předvedly vynikající vystoupení. Koncert musel každého pobavit. A velkým pozitivem byla i vybraná suma peněz na vstupném, která pomůže nemocným na našem oddělení. Za to patří všem velký dík," pronesla vrchní sestra Špelinová.

Mgr. Dušan Korel
tiskový mluvčí PKN

print Formát pro tisk