Kategorie: Aktuality

Benefiční koncert pro kardiologii

Článek z webu Pardubické krajské nemocnice 29.08.2014
Mgr. Dušan Korel, tiskový mluvčí PKN

Setkání milovníků klasického bigbítu, kteří chtějí přispět na dobrou věc. Takový podtitul by mohl nést benefiční koncert, který se uskuteční v pátek 26. září 2014 od 19.00 hodin v Kulturním domě Dukla v Pardubicích. Zahrají na něm brněnská skupina The Glass Onion (Beatles Revival) a pardubická kapela Simulantenbande. Výtěžek z akce bude věnován kardiologickému oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Obě kapely se na jednom pódiu nepotkají poprvé. Zatím naposledy tomu tak bylo vloni na konci května, kdy na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice před zaplněným hledištěm odehráli vynikající koncert pod symbolickým názvem Oldies for oldies. Finanční výtěžek tehdy totiž obdrželo Geriatrické centrum Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nyní si společné hraní zopakují a opět tomu tak bude při akci s charitativním podtextem, nad níž převzal záštitu ředitel nemocnice Tomáš Gottvald. „Získané finance budou použity na zakoupení vozíků pro pacienty na koronární jednotce kardiologického oddělení," uvedl Petr Vojtíšek, primář oddělení a zároveň zpěvák kapely Simulantenbande.

Na co se mohou diváci při tomto výjimečném koncertu těšit? Brněnská skupina The Glass Onion dá vzpomenout na 60. léta minulého století, kdy hudebnímu světu vládli The Beatles. Ve svém repertoáru má více než stovku písní této legendární kapely a jejich výběr nabídnou na pódiu KD Dukla. „Svým stylem se Beatles snažíme co nejvíce přiblížit, nechceme se jim však podobat v každém detailu a být stejní jako oni. Chtěli bychom zůstat sví a pokračovat v tom, co jsme doposud dělali - a to je hlavně bavit lidi," píše kapela The Glass Onion v profilu na svých webových stránkách.

Rovněž skupina Simulantenbande, v níž vedle Petra Vojtíška hraje na baskytaru i jeho kolega z kardiologického oddělení Jan Matějka, svou produkcí zamíří do stejného období. Její repertoár tvoří skladby ze 60. let - jednak klasické bluesové standardy od velikánů, jako byli Muddy Waters, Willie Dixon či Robert Johnson, a pak písně od bigbítových legend The Rolling Stones, The Yardbirds nebo The Doors.

Vstupenka na benefiční koncert pro kardiologii Pardubické krajské nemocnice, a.s. stojí 200,- Kč. Vstupenky se prodávají v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích (u Zelené brány).

print Formát pro tisk