Kategorie: Aktuality

Benefice pro pardubickou nemocnici

Článek z webu Komorní filharmonie Pardubice 22.01.2014

Simulantenbande vaří s filharmoniky! - takový byl název benefičního koncertu pro kardiologické oddělení Pardubické krajské nemocnice, který uspořádala Komorní filharmonie Pardubice 21. ledna ve společenském sále AFI Palace Pardubice.

Na koncertu s podtitulem "Beat jak má být a rockové pecky v novém kabátě" se představila pardubická rocková kapela Simulantenbande, jejímž členem je také primář kardiologického oddělení Petr Vojtíšek, a šestičlenné komorní seskupení Komorní filharmonie Pardubice. Filharmonici zahráli upravené rockové a bluesové skladby, kapela Simulantenbande uvedla výběr ze svého repertoáru, zejména bluesové standardy a bigbítové skladby legendárních kapel ze šedesátých let minulého století jako Rolling Stones, Yardbirds či Doors. V závěrečné části koncertu si Simulantenbande a filharmonici zahráli společně. Posluchači ve zcela zaplněném sále reagovali spontánně na výkony obou seskupení a v pohodové atmosféře se odvíjel celý koncert.

Výtěžek z dobrovolného vstupného v celkové částce 38 050,-- Kč bude použit na vybavení koronární jednotky kardiologického oddělení.

print Formát pro tisk