Kategorie: Aktuality

Stentor Five Club

Páteční večer dne 13.6.2008 směřovaly v podvečerní Čáslavi mnohé kroky do Rock Baru do rohu Žižkova náměstí připomenout si Five club.

Páteční večer dne 13.6.2008 směřovaly v podvečerní Čáslavi mnohé kroky do Rock Baru do rohu Žižkova náměstí připomenout si Five club.
Ex kapela FCG ("Five Club Group") se po letech předvedla v původní sestavě, tj. za zpěvákem "Panem Frantou Klečkou doprovázel a zpíval a pomyslnou taktovku celý večer držel - stále svěže vypadající Petr "Hněd" Vojtíšek, u baskytary v r. 68 ZVS vykonávající Jéňa Turek, sólovou kytaru hrál (jako obvykle) Jarda "Geňa" Hovorka a za bicí se vrátil nestárnoucí Venca Matoušek. V prostorách báru se rozjel večírek, na jehož atmosféru přítomní budou ještě hezky dlouho v dobrém vzpomínat.
Po chvilce historie, zejména v podání jednoho ze čtyř (z celkových 5) přišedších "lordů" (vedení Five klubu) p. Navrátila se mladší dozvěděli, co sami nemohli před lety 40 zažít - něco o atmosféře "Fajf klubu" (pro tehdejší úřady se mluvilo o klubu pěti dýmek).
Po té se na podiu střídala různá seskupení, a to (kromě již výše jmenovaných) s Jirkou "Pištou" Freitágem, Pavlem "Šaněm" Vlčkem a mladšími - Edou Stočesem, P. Junem, J. Matějkou a A. Jirsákem - zavzpomínalo se na Pragorchestra (r. 1967), zahrála si i t.č. aktivně hrající (mimochodem již několikráte i ve stověžaté) Simulantebande.
A co se vlastně hrálo: starej, dobrej, nefalšovanej a neředěnej zlatej big boš let 60. a 70.
Závěrečné celkové hodnocení jednou větou: "Byl to skvělý večer - prostě se to povidlo."

JuSting

 

print Formát pro tisk