Kategorie: Aktuality

Hommage Aux Rolling Stones

Kde: v klubu Vagon v paláci METRO na Národní třídě v Praze 1
Kdy: v sobotu 6. října 2012 od 21:00 hod
Kdo: The Rolling Stones Revival Prague (dále jen "Revivalisté") a Simulantebande (dále jen "Simulanti"). The Rolling Stones (RS) tentokráte do Prahy nepřijeli…

Simulanti, kteří rozjížděli koncert v hodinovém bloku, zaměřili svoje vystoupení tak, aby se neopakovaly stejné písně během jednoho večera na skladby, které lze stručně nazvat "kořeny RS". A přítomní posluchači se bavili. Petrovi se podařilo v poslední písničce You got to move roztleskat většinu z téměř dvousetčlenného přítomného publika.

A následovala hlavní část večera - na posluchače se začaly valit skladby a písničky z repertoáru RS v podání více než 25 let existujících pražských Revivalistů RS. A část "předehřátého" publika dávala pod podiem tanečky - spíše se vlnila do rytmu rocku. Pokus zpěváka Zlatka Hejmy o roztleskání publika neměl takovou odezvu, jakou měl (jak jsem výše uvedl) zpěvák Simulantů. Pohyb Zlatka, práce s mikrofonem a v některých skladbách i jeho podání připomínalo Micka ve středních letech. Myslím si, že nejen pro mě, ale i pro část publika by mohlo být zajímavé, kdyby zazněla jedna nebo dvě skladby RS v podání obou vystupujících kapel, aby bylo možné porovnání odlišnosti v interpretaci. Snad někdy příště.

Celkový dojem - báječně strávený večer při poslechu "oldies but goldies" zejména z let šedesátých a sedmdesátých.

JuSting

print Formát pro tisk