Kategorie: Aktuality

Ohlédnutí za "Tribute To The Rolling Stones"

V pátek 7. září 2012 bylo v klubu Česká 1 v Kutné Hoře natřískáno, že by špendlíček nepropadl. Sešli se (spíše sjeli se) sem zejména známí a přátelé skupin Gamba Blues Band a Simulantenbande.

Letos 12. července uplynulo již půl století (to to letí...) ode dne, kdy v Anglii v londýnském klubu Marquee měla své první veřejné vystoupení skupina The Rolling Stones. A vystoupení obou kapel 7.9.2012 v České 1 mělo(a mohu konstatovat, že vzdalo) hold skupině valících se kamenů.

Po úvodních cca 75 minutách vystoupení skvělé Gamby se zpěvákem Standou Svobodou nastoupili na prkna znamenající hudební svět hoši ze skupiny Simulantenbande (průměrný věk členů se pohybuje kolem magické šedesátky). A pod symbolickou "taktovkou" Petra Vojtíška a Jardy Hovorky začal "nářez" v podobě starých, dobrých, často i zlatých fláků od Stounů zejména ze šedesátých let minulého století.

A po čtyřech úvodních skladbách byli pozváni na podium ti, kteří s Petrem a Jardou hrávali big beat již v letech 1966 - 1968 v kapele F.C.G. Takže tři skladby z této doby (Tell me, You can make it, Walking the dog) zahráli Venca Matoušek (bicí),Jéňa Turek (basa), Jarda Hovorka(sólová kytara),Pepík Neckář (klávesy), za doprovodnou kytarou se objevil Jiří Bub Pavlásek a jako zpěvák se na podium vrátil Franta Klečka,ke kterému se v některých pasážích přidával Petr. A v pozadí vše jistil Pavel Jun. Na podiu se na konverzační minutku s Jardou objevil i Luboš Pospíšil, který hrál s F.C.G. v letech 1966-1967. První písničku po přestávce nesimulovaně za bicími (bez zkoušky) úspěšně zvládla bubenice Pája Táboříková, která t.č. Luboše Pospíšila doprovází na koncertech v kapele 5P.

V uvolněné atmosféře si všichni užívali, jak muzikanti, tak i diváci, z nichž někteří se přidávali k Petrovi - byť brumendo - v refrénech některých skladeb. Vystoupení vygradovalo závěrečnou neformální hymnou big beatu „Satisfaction".

Závěr? „We like The Rolling Stones"


JuSting

 

print Formát pro tisk