Kategorie: Aktuality

Zlatá rocková šedesátá naživo - Simulantenbande a Vejfuk zahrají v Praze

Zdroj: Novinky.cz
Autor článku: Petr Hejna

Kdo jiný může nabídnout autentický přednes klasických skladeb rockové klenotnice, než ti, kdo na vlastní kůži zažili dobu, kdy rock kladl základní stavební kameny svého stále živého hudebního stylu. Mj. o tom přesvědčí koncert kapel Simulantenbande a Vejfuk 20. ledna v Praze.
úterý 18. ledna 2011, 10:07

Simulantenbande je parta protřelých muzikantů (kořeny této kapely sahají do roku 1965), hrajících staré bigbítové skladby 60. let. Repertoár sestává z klasických bluesových standardů od velikánů, jako byli Muddy Waters, Willie Dixon, Elmore James, Robert Johnson a další, stejně jako ze skladeb Rolling Stones a Yardbirds, prapůvodních vzorů členů kapely v šedesátých letech.

V bandě netoliko simulantů, ale i pánů doktorů, kde možno dohledat titul CSc., stejně jako povolání kazatel, najdete tyto "mládence" - Petra Vojtíška: zpěv, harmonika, Jaroslava Hovorku: kytary, Pavla Juna: kytara, Jana Matějku: baskytara, Eduarda Stočesa: klávesy a Antonína Jirsáka: bicí.

Jádrem repertoáru druhé spřízněné kapely Vejfuk - The Blues Primitives jsou písně britské bluesové legendy Fleetwood Mac z doby, kdy v ní působil Peter Green, tedy před odklonem FM k pozdějšímu popovému soundu, na hony vzdálenému kořenům bílého blues. Do programu zařazují i původní tvorbu. Hudební těleso tvoří - kytarista a zpěvák Jirka Rollo, Jára Vojtěch: baskytara, Ondřej Šísl: bicí, Honza Hořínek: kytara.

Zralých let došlí "oldies" budou tedy servírovat oldies hity i klasický rock, koncert začíná 20. ledna ve 20.00 v žižkovském klubu XT3.

 

print Formát pro tisk