Kategorie: Aktuality

Pardubický big beat včera a dnes

v klubu DOLI, 26.5.2010; reportáž převzatá ze stránek Red Guitars.
Netradičně středeční termín, netradičně pouze hodinku a netradičně pro sedící publikum. Třetí pardubický klub, kde jsme měli tu čest hrát....

doli_2010

To je včerejší večer v pardubickém DOLI "Blues Moon" klubu. Spolu se skvělou partou SIMULANTEN BANDE jsme vytvořili pohodovou atmosféru v rámci několika večerového hudebního seriálu "Pardubický bigbít včera a dnes". To, že skvělý organizátor nenechal nic náhodě, předpovídaly i tištěné programy s charakteristikou obou kapel, které na posluchače ten večer brousily své nástroje. Ve foyeru klubu pak po stěnách probíhala výstavka dobových fotografií o muzikantech a jejich minutách slávy, mnohdy sahajícím i před data našeho narození, tedy cca 60tá léta minulého století.
Stejně tak, jako se natahovaly poslední kabely, ladily poslední struny, tak stejně se zaplňovaly pohodlná sedadadla komorního klubu návštěvníky. Když židle, křesílka a pohovky v klubu nestačily, nezbylo opozdilcům než stát na vlastních nohou a prožívat muziku pěkně ve stoje.
První to s úderem 20té hodiny rozjeli "simulanti" Šestice zkušených muzikantů neponechala nic náhodě a od prvních tónů začli léčit uši posluchačů a vyučovat kvalitní blues a rock. Tenhle "oslí můstek" kostrbatě uvádí na pravou míru to, že v civilním mimopodiovém životě jsou tito muzikanti z cechu felčarského a kantorského:)
Muzika sama se valila jako láva z nedávno obživlé islandské sopky. Hutně a drtivě. Vliv Rolling Stones byl jasně patrný, ale pochopitelně došlo i na mnohé jiné interprety z převážně 60 -70tých let. Celý set byl pak doplněn i mluveným vstupem pamětníka a hudebníka, co to "tehdy" s kapelami v Pardubicích řádně rozjížděli...
Krátká pauza na přestavbu podia, šichta pro barmanky, nezbytná návštěva toalety a hned do sálu na druhou část programu..
To byla naše "hodinka slávy" pro ten večer. Počáteční nejistota hry pro sedící posluchače nás myslím přešla hned v prvních vteřinách a zredukovaným průřezem programu "Rock Star Ladies" jsme rozezvučeli sál. premiérově v našem podání zaznělo i něco nového a z převážně blusových pecek první části večera jsme plynule přeladili do rock n rollu:) tedy převážně.
Hodinka uplynula jako voda a přestože se přetáhl plánovaný čas večera, stejně došlo i na dvě improvizovaně společné skladby obou kapel večera. New Orleans od "džetovky" stejně jako "Satisfaction" od "stounů" tak zokončily tenhle večerní bigbítový dvojkoncert.
Děkujeme mistru zvuku, který se nejen skvěle chopil svých čudlíků, hejblátek a repráků, ale také udělal z večera i zukový záznam. Děkujeme i kameramanovi, který na přání pořadatele celý večer zaznamenával na filmový materiál (doufejme že jej někde uvidíme a i pro vás jej zprostředkujeme), děkujeme rychlé a milé obsluze na baru a kolegům-kamarádům ze spoluhrajících Simulanten bande.
Speciální dík pak Jardovi Klasovi, což je tajemný muž v pozadí, neboli hlavní pořadatel celé té bigbítové série pardubických koncertů!!

print Formát pro tisk